دوشنبه ۵ اسفند ماه ۱۳۹۸ هجری شمسی

جشن تجلیل ازدختران شهدای مدافع حرم درفرهنگسرای خاوران برگزار می شود

دبیر ویژه برنامه های دهه کرامت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: به مناسبت تولد حضرت معصومه(س) درسوم مردادماه، روز دختر و آغاز دهه کرامت جشن تجلیل از دختران شهدای مدافع حرم در فرهنگسرای خاوران برگزار می شود.

سعید رنجبریان با اشاره به تاکید ستاد کشوری دهه کرامت بر شعار «در شادی اهل بیت شاد باشیم» اظهار کرد: بر این اساس رویکرد سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در اجرای برنامه های دهه کرامت ایجاد فضایی شاد با الهام از آموزه های رضوی است. وی اظهارداشت: ویژه برنامه «رافت کریمانه» به مناسبت دهه کرامت از مجموعه برنامه های «جشنواره تابستانی تهران» این سازمان از سوم تا 13 مرداد در مناطق 22گانه تهران برگزار می شود.

رنجبریان افزود: همه برنامه های دهه کرامت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با عنوان «رافت کریمانه» و با محوریت شخصیت های ویژه و بزرگوار امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) و تعظیم شعائر دینی، توسعه و نشر فرهنگی رضوی اجرا می شود. مدیر فرهنگی هنری منطقه19شهر تهران گفت: ویژه برنامه دهه کرامت با رویکرد کمک به ضعیفان و نیازمندان و براساس صفت والای «معین الضعفا»ی امام رئوف علی بن موسی الرضا(ع) طراحی شده است. وی هدف از اجرای این برنامه ها را تعمیق ارتباط با امامت و ولایت، ارتقای شناخت مردم در زمینه نقش امامت حضرت امام رضا(ع) در تقویت تشیع در ایران اسلامی و تکریم زندگی عنوان کرد و افزود: در اجرای این برنامه ها تمامی مناطق 22گانه، فرهنگسراها و خانه های فرهنگ مشارکت دارند.

رنجبریان از برپایی فرهنگسرای زیارت در فرودگاه مهرآباد از روز دوم دهه کرامت، چهارم مرداد تا پایان دهه کرامت خبر داد و گفت: فرهنگسرای زیارت با هدف ترویج فرهنگ رضوی برپا می شود که با حضور غرفه ها و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی هنری همچون اجرای نمایش و موسیقی سنتی خراسانی، شعرخوانی آیینی، مسابقه کتاب خوانی ...

دیدگاه جدیدی بگذارید

جهت نشر فرهنگ و معارف اسلامی، هر گونه استفاده از مطالب این وبسایت موجب امتنان است.