دوشنبه ۵ مهر ماه ۱۴۰۰ هجری شمسی

احداث زائرسراي حضرت زينب (س) به همت مردم خوزستان در سوريه

عبدالعلي كلاه كج، مسئول امور مساجد اهواز در ستاد بازسازي عتبات عاليات خوزستان، در حاشيه برپايي يازدهمين نمايشگاه قرآن، عترت و مسجد كه در موزه هنرهاي معاصر اهواز برپاست، با اشاره به پروژه هاي در دست اقدام اين ستاد در استان، به خبرنگار خبرگزاري شبستان در اهواز گفت: يكي از مهمترين اين پروژه ها، بازسازي حرم حضرت زينب (س) در سوريه است كه با تلاش بسيار زياد در حال انجام است.

وي افزود: اين پروژه 164 هزار مترمربع و هر متر آن چهار ميليون تومان است و تاكنون 30 درصد آن با مشاركت مردم خوزستان تامين شده است.

وي اضافه كرد: از ديگر پروژه هايي كه در دست اقدام داريم، ساخت 2 هزار مترمربع از پروژه ملي صحن حضرت فاطمه (س) در نجف است كه با مشاركت خوب مردم خوزستان توانستيم طبقه اول آن را به پايان برسانيم.

كلاه كج، با اشاره به اينكه هر مترمربع از صحن حضرت فاطمه (س) سه ميليون تومان است، تصريح كرد: خوشبختانه مردم خوزستان به ويژه خواهران، در اين پروژه همكاري خوبي داشتند و برخي حتي تا پنج مترمربع آن را هم تقبل كرده اند.

وي با بيان اينكه پروژه گنبد امام علي (ع) هم به پايان رسيده و كارهاي جزئي از آن باقي مانده است، عنوان كرد: در سوريه در حال احداث زائرسرايي به نام حضرت زينب (س) با زيربناي 166 هزار مترمربع هستيم كه ساخت آن بر عهده مردم خوزستان است.

وي با اشاره به اينكه در كاظمين پروژه هاي بازسازي و ترميم در حال انجام است و در هر كدام از حرم ائمه اطهار (ع) كه نواقصي وجود دارد، برطرف مي‌ كنيم، ادامه داد: در سامرا هم كارهايي از قبل نيمه تمام مانده بود كه با توجه به برقراري امنيت در اين منطقه، اقدامات اساسي و بازسازي انجام مي شود.

مسئول غرفه عتبات عاليات در يازدهمين نمايشگاه قرآن، عترت و مسجد خوزستان، از تامين 50 درصد كولرهاي دوتيكه مربوط به حرم امام حسين (ع) خبر داد و خاطر نشان كرد: هر كولر 2 ميليون و 300 هزار تومان است كه با كمك مردم خوزستان تا هفته آينده تكميل و تامين مي شود.

وي با اشاره به اينكه پروژه هاي واگذار شده به ستاد عتبات خوزستان با همت مردم استان به خوبي در حال انجام است، ابراز كرد: كساني كه بالاي پنج ميليون تومان به ساخت پروژه ها كمك كنند، خود و خانواده هايشان از سوي ستاد بازسازي به سفر عتبات مشرف مي شوند و از روند انجام پروژه ها بازديد خواهند كرد.

كلاه كج، به غرفه ستاد عتبات عاليات استان در نمايشگاه قرآن خوزستان اشاره كرد و ياد آور شد: در اين غرفه علاوه بر جمع آوري كمك هاي مردمي، سنگ هاي تركش خورده گنبد حرم حضرت زينب (س) و سنگ هاي حرم حضرت ابوالفضل (ع) به نمايش گذاشته شده است.

دیدگاه جدیدی بگذارید

جهت نشر فرهنگ و معارف اسلامی، هر گونه استفاده از مطالب این وبسایت موجب امتنان است.