دوشنبه ۵ مهر ماه ۱۴۰۰ هجری شمسی

یادواره شهدای مدافع حرم در استان قزوین برگزار می‌شود

مراسم گرامیداشت شهدای مدافع حرم با حضور خانواده شهدای حرم ۱۵ بهمن ماه در شهرستان‌های قزوین و بوئین‌زهرا برگزار می‌شود.

«حجت‌الاسلام عباس نظری» با اعلام این خبر در جلسه کمیته انجمن‌های اسلامی هیئت‌های مذهبی و کانون‌های اسلامی ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: در فتنه ۸۸ استکبار با تمام قوای داخلی و خارجی خود برای از بین بردن نظام اسلامی وارد صحنه شد و متاسفانه سران فتنه هم گوش بفرمان آنها شدند و برای کشور مشکل ایجاد کردند.

«نظری» بیان کرد: فتنه گران ماهها کشور را دچار بحران کردند و شیرینی حضور گسترده مردم در انتخابات تلخ شد اما مردم در روز ۹ دی ماه با حضور حماسی خود با خنثی کردن توطئه خطرناک دشمن جواب دندان شکنی به بدخواهان دادند و آنها را نا امید کردند.

وی تصریح کرد: باید بدانیم فتنه علیه نظام اسلامی هرگز تمام شدنی نیست و ما تنها با بصیرت می توانیم از آسیب دشمن درامان بمانیم و امروز نیز تنها با اتکا به ارزشهای اسلامی و دینی و مددگرفتن از شهدا قادریم بر مشکلات فائق آییم.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین یادآور شد: مردم آگاه کشور با هدایت رهبر فرزانه انقلاب به‌عنوان ستون مستحکم انقلاب هرجا که لازم باشد برای دفاع از ارکان نظام و ارزشها وارد صحنه می شوند تا دشمن را نا امید و سرخورده کنند.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی ثمره خون هزاران شهید و ایثار و جانبازی رزمندگانی است که ما را مکلف می‌کند احساس مسئولیت کرده و از این ارزشها دفاع جانانه کنیم تا هیچ بدخواهی به خود اجازه ندهد آرمانهای ما را زیر سوال ببرد.

«حجت‌الاسلام نظری» یادآور شد: کمیته هیئت های مذهبی ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی دو اجتماع بزرگ مدافعان حرم را در شهرستانهای قزوین و بوئین زهرا تدارک دیده است که با اجرای برنامه های مختلف از خانواده محترم این شهدا تجلیل خواهد شد.

وی بیان کرد: دعوت از سخنرانان برجسته کشور، خاطره گویی همرزمان مدافعان حرم، تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم، قرائت وصیت نامه و فضاسازی و استفاده از ظرفیت رسانه های گروهی در اطلاع‌رسانی و انتقال ارزشهای شهدا به نسل جوان از برنامه های پیش بینی شده در این مراسم است.

«نظری» تصریح کرد: اگر امروز یک قدرت منطقه ای هستیم به برکت خون شهدا به‌ویژه شهدای مدافع حرم است لذا همه وظیفه داریم قدردان ایثارگری و خون شهدا باشیم و از آن صیانت کنیم.

در این جلسه حاضران دیدگاه‌های خود را برای برگزاری باشکوه مراسم گرامیداشت شهدای مدافع حرم در استان قزوین مطرح کردند.

لازم به ذکر است؛ استان قزوین ۱۵ شهید مدافع حرم تقدیم انقلاب اسلامی و ارزشهای دینی کرده است.

دیدگاه جدیدی بگذارید

جهت نشر فرهنگ و معارف اسلامی، هر گونه استفاده از مطالب این وبسایت موجب امتنان است.